معرفی رتبه اول بردگیم جهان

GLOOM HAVEN (برترین بازی دنیا در سایت معتبر BGG)

GLOOM HAVEN

داستان بازی gloomhaven از این قراره که افسانه‌ها در فکرِ مردم، غیر واقعی به نظر میان. اما آیا تمام افسانه‌ها دروغن؟

این یکی به نظر نمیاد غیر واقعی باشه. شاید فقط برای از بین بردن ترسش اسمشو افسانه گذاشتن. در زمان‌های قدیم در زمین‌های ناشناخته تعدادی مُزدور شروع به فعالیت کردن! اونا برای کاری که انجام میدادن پاداش میگیرفتن. حالا اینکه چه مقدار پاداش میگرفتن بستگی به سختی عملیاتی که انتخاب میردن داشت! هدف اصلی این مزدور‌های سرگردان از بین بردن سیاه‌چاله هایی بود که در بازی تعبیه شده.

ابتکار عمل در دستان مزدورهاست و اونا میتونن مسیر داستان بازی رو با انتخاب‌هاشون توی مسیر موفقیت تغییر بدن. بردگیم gloomhaven به اصطلاح open world است و سبک بازی به صورتیه که بازیکن میتونه عملیات‌های مختلفی رو با در دست داشتن ابتکار عمل انجام بده. انگیزه‌ها در این بازی تغییر پیدا میکنن و بازیکن باید بر اساس توانایی‌هایی که این بازیِ فکری بهش میده و کسب تجارب و مهارت‌هایی که در میانِ بازی بهشون آموزش داده میشه (مثل توانایی غارت) عملیات‌ها رو انتخاب کنه و سناریوی منحصر به فرد خودش رو به سرانجام و ماجراجویی شخصی خودش رو به پایان برسونه.

بازی فکری Gloomhaven جدا از جنگ با هیولاهای ماشینی، تاکتیک‌های خاصی رو میطلبه و باید با فکر کارت‌هاتون رو بازی کنید تا اون‌ها رو از دست ندید. این بازیِ تحسین شده و پر افتخار، سبکی استراتژی، همکاری، مبارزه‌ای و ماجرایی داره. از 1 تا 4 نفر میتونن توی این بازی شرکت کنن که البته بازیکنان باید بیشتر از 14 سال سن داشته باشند. مدت زمان این بازی هم از 60 تا 120 دقیقه متغیره و بسته به سناریویی که شما در بازی برای خودتون انتخاب میکنید میتونه طول بکشه.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا