معرفی بازی (بازار 1295)

بازار ۱۲۹۵ یک بازی ۳ تا ۵ نفره تماما ایرانیه??که توسط امین نصری طراحی شده و بازی کردن هر دست اون حدودا بین ۴۵ الی ۶۰ دقیقه زمان میبره⏰
.
بازار ۱۲۹۵ توی دسته بندی بازی هایی که تا امروز راجبشون با همدیگه صحبت کردیم،توی دسته بازیهای اقتصادی(بازی هایی که داخلشون از مفاهیم مالی استفاده شده و نیازمند هوش اقتصادی هستن?)قرار میگیره و مثل بازی شف یک بردگیم خانوادگی(family game) به حساب میاد..
.
بازار ۱۲۹۵ از لحاظ حال و هوای داستانی توی بازارِ طهران قدیم و بین حجره دارهای اون اتفاق میوفته، شما توی بازی در نقش ۵ تا حجره دار کاربلد طهران قدیم( مشتی ننه، شیر‌علی قصاب، اسی تاروپود و شهرام شلتوک و…)قراره به مدت ۵ روز با همدیگه رقابت کنید و در انتها کسی که پول بیشتری درآورده باشه، به عنوان بزرگ بازار برنده بازی میشه?
.
توی جریان بازی،هر راند،یک روز از ۵ روز بازار حجره دار ها محسوب میشه و شما به عنوان یه حجره دار فرصت این رو پیدا میکنید که اول هر روز(وقتی مردم و مشتریا هنوز خوابن?) کاشی های اجناس مورد نیازتون(گوشت،پسته،برنج،نان و فرش) رو تهیه کنید و در طول روز به فروش اون ها بپردازین??
.
بعد از اینکه همه ۲ بار پیاپی اجناسشون رو انتخاب کردن، قسمت فروش اجناس آغاز میشه که حجره دارها میتونن اجناسشون رو به بازار بفروشن،ولی قبل از این فروش ۲ دقیقه زمان دارن که باهمدیگه معامله کنند و اون کالاهایی رو که میخواستن ولی نتونستن اول روز گیر بیارن رو،با معامله کردن با حجره دارها به دست بیارن????
.
بعد از اینکه فاز معامله بازی هم تموم شد،فاز “فروش” شروع میشه و حالا به نوبت هر کالا به فروش میرسه به این صورت که همه حجره دارهایی که اون کالا رو دارن،قیمتی رو که دوست دارن اون کالا رو بفروشن،انتخاب میکنن و همزمان با هم رو میکنن،اولویت فروش با حجره داریه که قیمت کمتری برای اون کالا گذاشته ⬇️ و اگر ۲ نفر قیمت یکسانی بذارن،اولویت با بازیکنیه که از اون کالا توی حجره‌ش بیشتر داره???
.
بعد از به پایان رسیدن فاز “فروش” هر پنح کالا،راند بازی تموم میشه و وارد راند بعدی بازی میشم…در پایان ۵ راند(۵ روز) بازی،حجره داری که پول بیشتری از بقیه درآورده باشه برنده بازی میشه??
.
در آخر این رو هم باید گفت که بازی کردن بازار ۱۲۹۵،حال و هوایی رو براتون تداعی میکنه که تا به حال توی هیچ بردگیم اقتصادی ای دیگه ای تجربه نکردید?
.
?‍?‍?‍?تعداد نفرات: ۳ الی ۵ نفر?‍?‍?‍?

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

RSS
Follow by Email
Instagram
WhatsApp
به بالای صفحه بردن